Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie la judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie la judecatorie

Buna. Am o intrebare, am primit somatie de plata sa achit integral 2 amenzi mai vechi. Am platit aproape jumatate din suma si mi-a venit citatie de la tribunal. Daca achit toata suma pana la data in care trebuie sa merg la tribunal, ce se intampla? O sa mai fiu citat la tribunal?
Buna ziua
Trebuie sa mergeti la instanta la termenul stabilit pentru a depune o copie dupa chitanta din care reiese ca ati achitat o parte din amenda. Daca pana la termen achitati integral amenda si depuneti chitantele pt dovada, instanta va lua act ca cerere a ramas fara obiect.
Faceti efortul si achitati integral cele 2 amenzi
Copia documentului justificativ a depuneti la arhiva sau personal la termenul de judecata,astfel incat instantsa de judecata sa constate buna dvs credinta si sa dispuna hotarare de respingere a actiunii
Va multumesc pentru informatii.