Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare taxa: în cât timp trebuie sã rãspundã ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare taxa: în cât timp trebuie sã rãspundã Finanþele?

Buna ziua,va rog frumos,ce trebue sa fac pt recuperare bani taxa timbru,mentionez ca am hotarare definiva si irevocabila pt recuperare taxa,am depus la finante cerere cu actele corespunzatoare,dar au trecut mai bine de 2 luni si nu am primit nimic ,nici-un raspuns.
Intrebarea mea este,legal,in cat timp trebue administratia financiara sa de-a banii,conform unei hotarari definitive a curtii de apel Craiova,va multumesc.
Consider ca ar fi trebuit sa mi se spuna(ex.in termen de ,,x'' zile vei primi un raspuns),adica in cate zile legal trebue sa mi se solutioneze cererea de recuperare taxa.
Legal, 30 de zile pentru un raspuns. Pentru recuperare, cam 6 luni.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Va multumesc.