Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces, daune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces, daune

buna ziua ,am avut un proces cu un vecin in anul 1994 din care a rezultat ca acel vecin la recurs sa imi plateasca o suma e bani,eu de buna credinta nu i-am cerut acei bani ci am lasat asa bucurinduma ca am terminat procesul cu el si am avut castig de cauza ,acum dupa ani de zile el vecinul tot nu se linisteste pot sa ii cer acele daune din procesul avut in anul 1994 ca sa il linistesc ,ca probabil el a uitat si de aceea se leaga in continuare de noi
De putut puteti sa ii cereti banii dar daca refuza sa va plateasca nu veti avea ce sa ii faceti.

S-a prescris dreptul dvs. la acei bani.