Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS salariat si PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS salariat si PFA

Buna ziua,
Sunt angajat cu 8 ore pe zi la o societate comerciala.Dar sunt si pfa impozitat in sistem real.
Intrebarea mea este deca voi plati fondul de sanatate separat pentru veniturile obtinute ca pfa.

Va multumesc.
Da, platiti 5,5% aplicat la baza obtinuta din venituri minus cheltuieli deductibile .