avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS salariat si PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS salariat si PFA

Buna ziua,
Sunt angajat cu 8 ore pe zi la o societate comerciala.Dar sunt si pfa impozitat in sistem real.
Intrebarea mea este deca voi plati fondul de sanatate separat pentru veniturile obtinute ca pfa.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ANDRU55 , utilizator 20:33, 28 Iunie 2013
Da, platiti 5,5% aplicat la baza obtinuta din venituri minus cheltuieli deductibile .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa si asigurarile de sanatate wasssu wasssu Sunt angajat cu carte de munca (8 ore), sunt angajat si part-time pe baza de contract. Am si un PFA, iar in cazul acesta lucrez pe baza de contract (IT). ... (vezi toată discuția)
Pfa - cum se plateste impozitul? ContSters246709 ContSters246709 buna ziua vreau sa imi fac un pfa si vreau sa stiu inpozitu de 16% il platesti in functie de profit sau ai nu ai profit tot il platesti? si mai am o ... (vezi toată discuția)
Infiintare/functionare pfa sierra sierra Pentru ca nu reusesc sa aflu singura toate informatiile legate de PFA, vreau sa aflu cu cine ar trebui sa ma consult ca sa stiu ce sa aleg. Unii spun ca cu un ... (vezi toată discuția)