Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Violare de domiciliu?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Violare de domiciliu?

Buna ziua tuturor,
In cazul in care exista o sentinta civila de partaj ,def si irevocab, prin care unuia dintre soti i-a revenit locuinta iar celalalt are de primit o sulta, sotul ramas proprietar poate depune plangere pt violare de domiciliul daca celalalt nu vrea sa paraseasca casa? Mentionez ca divortul a fost pronuntat cu mai mult timp in urma.
Va multumesc.
Buna ziua,
Da, puteti! Dar sulta ati platit-o?
Cel care a pierdut are unde sa se duca? (E o chestie de omenie!)
av. Gabriel Klein Kiritescu
Sulta nu este platita inca. Celalalt sot nu a cerut sa i se atribuie locuinta, inseamna ca are unde sa se duca.Poate prefera sa stea in casa , sa nu plateasca nimic si sa mai si primeasca bani.
aceeasi problema o am si eu. urmariti si intrebarea mea "evacuare si drept de retentie"