Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Certificat de atestare fiscala
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Certificat de atestare fiscala

La data de 04.06.13 am solicitat un certificat de la Fisc pentru licitatie, in care au trecut ca nu am datorii la 30.04.13. Cei de la autoritatea contractanta spun ca trebuia sa prezinte obligatiile pentru luna mai 2013, dar ele nu erau scadente la 04.06.13. Cine are dreptate?
Scuze ca insist.
Certificatul de atestare fiscala l-am solicitat in 04.06.13 pentru luna mai, de la Fisc mi-au eliberat cu obligatii exigibile de plata la 30.04.13. Autoritatea contractanta mi-a cerut prin fisa de date obligatiile exigibile la 31.05.13.
Este greseala celor de la Fisc? Certificatul nu este expirat, dar nu sunt obligatiile la mai. Este o anumita data din luna dupa care se elibereaza pe luna anterioara? Nu stiu cum sa procedez, licitatia a fost pe 14.06.13 si acum cer clarificari.
Luati la urgenta un nou certificat de la fisc pentru aprilie, si raspundeti AC ce ati spus si aici, ca la data de 04.06 asa vi s-a eliberat. ANRMAP considera ca important este ca sa dovediti ca in perioada solicitata sa nu fi avut datorii, nu ca initial vi s-a eliberat un alt certificat, asa cum scrie si pe site-ul lor, pe link-ul pe care vi l-am dat mai sus.
Luati legatura cu AC, daca ati cerut certificatele cum sustineti, inseamna ca puteti demonstra. Faceti o notificare scrisa in care explicati ce ati scris aici si AC va intelege. Se coopereaza cu AC in aceste situatii.