Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendare in recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendare in recurs

Buna ziua.
In faza recursului, vechiul cod de procedura civila, se poate cere suspendarea litigiului in recurs pe motivul : dezlegarea pricinii atârnă în totul sau în parte, de existenţa sau neexistenţa unui drept care face obiectul unei alte judecăţi?
Multumesc
popmari, utilizator
In baza art.244 alin 1cpc.se poate solicita suspendarea cauzei pt motivul prezentat de dvs,instanta urmand sa aprecieze din inscrisurile depuse(certificat de grefa,cerere chemare in judecata etc)daca cererea este admisibila.