Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Solutionare NUP redeschidere dosar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Solutionare NUP redeschidere dosar

Buna ziua.
Am o intrebare,un dosar solutionat cu NUP,sin motive conncrete,si foarte bine intemeiata solutia,se poate redeschide cand bunul pentru care a fost deschis dosarul e gasit?

Am depus o plangere,care sa solutionat cu NUP,deaorece nu puteama duce acte doveditoare asupra bunului,care sa teste ca e al meu.
Este vorba de o inselaciune.Am trimis un scooter unicat in tara,cuiva,si urma s aimi trimita banii.nu ia mai trimis.

Am descoperit scooterul,dar solutia este adat deja,si nu am acte,decat martori ca a fost al meu.

Se mai poate face ceva?Daca merg la politie si spun ca am vazut scootru,se poate recupera?stiu la cine e,in alt oras.va multumesc.

mentionez ca nu mai sunt in termen,si nu am atacat solutia.
Daca a decazut termenul,eventual promovati o noua plangere la care anexati toate documentele justificative,eventual alte mijloace de proba necesare cercetarii si solutionarii cauzei