Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este sau nu nevoie de foaie de calcul de la un expert ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este sau nu nevoie de foaie de calcul de la un expert contabil?

Sotia mea a fost in litigiu de munca cu UAT unde este angajata,nu i sa platit salariul cuvenit,a deschis actiune judecatoreasca ,a castigat si obtiunut o hotatare judecatoreasca ,a devenit definitiva si irevocabila,a depus-o cu o notificare de plata,au trecut cele 15 zile si dupa aproape o luna de la depunere cand a intrebat i s-a raspuns ca trebuie sa aduca o foaie de calcul a drepturilor restante de la un expert contabil.Este sau nu nevoie de foaie de calcul de la un expert contabil?
Mentionez ca hotararea suna cam asa la final,,Obliga pârâta sa calculeze salariul reclamantei începând cu data..................''
Nue ste nevoie de asa ceva. Calculul il poate face si contabilul societatii.
Si daca refuza.......executorul judecatoresc este urmatorul pas?
Mergeti la un executor judecatoresc si solicitati punerea in executare a acelei hotarari judecatoresti.