avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 982 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Control fisc
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Control fisc

ce caiete trebuie sa prezinte o persoana cu statut de intreprindere individula la un control de la fisc?
Cel mai recent răspuns: doinam24 , utilizator 23:40, 3 Iulie 2013
Registrul unic de control
Reg. INcasari si plati ,operat la zi,daca sunteti platitior de Tva sau aveti angajati ,toate declaratiile si jurnal de cumparari si vinzari.
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii valentina370 valentina370 Buna ziua detin o intreprindere individuala platitoare de tva pe care functioneaza de curand un magazin alimentar am depus la infiintare, acum 2 luni, ... (vezi toată discuția)
Tipizate pentru ii florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, Am infiintat o intreprindere individuala cu activitate comert cu amanuntul in magazine nespecializate, iar magazinul l-am deschis la sediul social. ... (vezi toată discuția)
Documente punct de lucru intrepr.individuala oprea alina oprea alina buna. multumesc tuturor pt. raspunsurile date. am o alta nelamurire. daca o intrep. indiv. are mai multe puncte de lucru, care sunt actele obligatorii cf,legii ... (vezi toată discuția)