Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de maternitate

Buna seara . Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu un lucru . In momentul de fata sunt somera . Daca un angajator intentioneaza sa ma angajeze din somaj si va beneficia de anumite bonusuri din partea statului ca ma angajeaza din somaj , dupa ce eu voi naste si voi beneficia de indemnizatia de maternitate , aceste beneficii primite din partea statului de catre firma angajatoare vor avea vreun efect negativ in vreun fel asupra indemnizatiei pe care trebuie sa o primesc ?. Va multumesc foarte mult
Nu vor avea nici un efect.
In cazul in care CIM inceteaza din culpa angajatorului, atunci va trebui sa restituie sumele incasate de la AJOFM.