Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa deschid un bar... ce acte am nevoie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa deschid un bar... ce acte am nevoie

as dori sa deschid un bar.
trebuie sa-mi deschid un srl. sau as putea sa il deschid si cu un pf ii sau sub alte forme si care ar fi cea mai avantajoasa.
precizez k o sa am nevoie si de o angajata
multumesc anticipat
Aveţi nevoie de acte de caritate. De multe acte de caritate: una mică pentru inspectorul de la fisc, un ţoi pentru poliţistul de proximitate, cîte-o cinzeacă pentru cei de la inspecţia primăriei...

:thumbup:
Conditionat de spatiul unde intentionati sa deschideti "afacerea",daca acesta este intr-un imobil de locuit in comun va este obligatoriu necesar acordul asociatiei de proprietari si a proprietarilor invecinati cu spatiul in cauza