Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Angajare la patron
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Angajare la patron

Sunt o persoana de 50 ani,de 2 ani de zile imi caut loc de munca.Am reusit sa-mi gasesc la o firma privata care are nevoie de 3 angajati,insa mi se pare ciudat faptul ca mi se cere de catre angajator sa aduc de la finante o adeverinta din care rezulta ca nu am venit.Am cerut explicatii patronuluide ce mi se cere aceasta adeverinta de venit de la finante,acesta mi-a spus sa nu intreb spunindu-mi ca asa se cere -eu devenind suspicioasa-si pun intrebarea ; in spatele acestei adeverinte ce s-ar putea ascunde .Datorita acesteicereri de explicatii patronul a renuntat la angajarea meaA
Pentru angajare nu aveti nevoie de adeverinta de la finante din care sa rezulte ca nu aveti venit. Probabil ca angajatorul are o procedura proprie pentru angajare.