Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata concediu medical cod 14
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata concediu medical cod 14

Buna ziua

Sotia este concediu medical cod 14(cancer)
As dori sa stiu,daca se plateste 100% din salariul brut sau net?

Multumesc,
O zi buna
Indemnizatia pentru concedii medicale se calculeaza din veniturile brute pe cele 6 luni anterioare lunii in care se elibereaza certificatul medical.