avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 292 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata concediu medical cod 14
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata concediu medical cod 14

Buna ziua

Sotia este concediu medical cod 14(cancer)
As dori sa stiu,daca se plateste 100% din salariul brut sau net?

Multumesc,
O zi buna
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:56, 5 Iulie 2013
Indemnizatia pentru concedii medicale se calculeaza din veniturile brute pe cele 6 luni anterioare lunii in care se elibereaza certificatul medical.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical Simo 31 Simo 31 Buna ziua.Sunt in concediu medical cod 14,fiind diagnosticata cu neoplasm mamar din martie 2016.Tot anul trecut in luna noiembrie am facut mastectomie si am ... (vezi toată discuția)
Plata concediu medical adyna_me adyna_me buna ziua, daca sunt insarcinata in luna a 4a si intru in concediu medical,acesta ar fi fara plata ? salarul este 442 net (vezi toată discuția)
Nedumerire concediu medical crocoi crocoi Buna ziua,am fost operat de cancer gastric acum 5 luni,beneficiez de concediu medical pe cod 14(neoplazii),care spune ca este platit 100%.Firma la care lucrez ... (vezi toată discuția)