Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract de munca

ma angajez la o firma si mi se cere incetarea contractului de munca si , adeverinta cu litigile platite la stat pentru mine de catre fostul angajator,..fostul angajator mi-a dat incetarea dar refuza sa imi dea adeverinta cu litigiile platite la stat pentru mine...ce pot ce??? este obligat sa imi dea acea adeverinta???
Despre ce litigii este vorba?
Adeverinta de stagiu de cotizare de la locul de munca anterior, pentru cei care au mai lucrat cu contract individual de munca
Stagiul de cotizare nu se obtine de la angajator , ci de la Casa de pensii.

Angajatorul va elibereaza adeverinta de vechime pentru perioada lucrata.