avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cumparare bicicleta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cumparare bicicleta

cand vreau sa cumpar o bicicleta de la cineva necunoscut,care nu are garantie pe bicicleta,trebuie sa fac un act de mana intre mine si vanzator? sau cum trebuie procedat ca bicicleta sa nu fie furata? va muyltumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:34, 5 Iulie 2013
In conditiile in care vanzatorul nu detine document de provenienta,este de preferat sa incheiati act notarial cu acesta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc sa imi inregistrez cumva bicicleta bicicleta89 bicicleta89 Buna ziua, de curand am tot vazut diverse situatii in care posesorii unor biciclete ce au fost apoi furate, nu au reusit sa isi recupereze bunurile aflate in ... (vezi toată discuția)
Achizitie bunuri de catre un srl de la o persoana fizica EUXMIRA EUXMIRA Un SRL doreste sa cumpere bunuri ( vitrine frigorifice) de la o persoana fizica. Aceasta persoana fizica zice ca nu mai are documentele de provenienta ale ... (vezi toată discuția)
Trebuie contract? Alinandrei10 Alinandrei10 Buna ziua. Sunt un elev(liceean) si doresc sa-mi cumpar o bicicleta second-hand. Acum doua zile am gasit una la 600 de lei, am banii strnsi, sunt gata sa o ... (vezi toată discuția)