Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cumparare bicicleta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cumparare bicicleta

cand vreau sa cumpar o bicicleta de la cineva necunoscut,care nu are garantie pe bicicleta,trebuie sa fac un act de mana intre mine si vanzator? sau cum trebuie procedat ca bicicleta sa nu fie furata? va muyltumesc!
In conditiile in care vanzatorul nu detine document de provenienta,este de preferat sa incheiati act notarial cu acesta