Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Actionare in instanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Actionare in instanta

Buna ziua!
Din cauza problemelor mele financiare din ultimul timp, am ramas in urma cu plata a doua facturi Vodafone, in total de 600 Ron. Ieri am primit un mesaj, in care ma anunta ca azi este ultima zi pentru plata facturilor restante, urmeaza deconectarea, emiterea taxei de reziliere si actionarea in instanta. Nu cred ca azi pot sa fac rost de banii necesari. Ce inseamna ca ma actioneaza in instanta? Saptamana viitoare deja sunt invitat la tribunal? Peste o luna, doua o sa am bani sa-i platesc, va fi tarziu?
Corect! Problema e ca nu eu am facut factura asta imensa (imensa pt. mine), ci altcineva, o persoana apropiata. Am doua numere pe aceeasi abonament, de acuma incolo numarul celalalt se afla la mine, in viitor e imposibil sa ajung la facturi e peste 100 Ron. Multumesc inca o data pt. ajutor.