Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... este legal ca o alta persoana care nu este ruda cu cel ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

este legal ca o alta persoana care nu este ruda cu cel obligat la plata pensiei de intretinere minor sa faca aceste plati?

este legal ca o alta persoana care nu este ruda cu cel obligat la plata pensiei de intretinere minor sa faca aceste plati catre reprezentantul legal al minorului?mentionez ca aceasta persoana nu are imputernicire sa faca acest lucru si ca pe cupoanele postale mentioneaza numele celui obligat la palta pensiei desi acesta nu se afla fizic in tara.
desirelia75, utilizator
Inteleg ca aveti o problema legata de concubina.... care in postul nostru era aceeasi cu persoana care va transmite banii. Eu nu mai am ce sa completez... ati primit acolo toate raspunsirile posibile.
dvs chiar sunteti mediator?de unde rezulta ca eu am o problema cu concubina?eu vreau doar sa pot recupera banii pe care fostul sot ii datoreaza fiicei nostre,bani pe care ii ascunde cu acordul concubinei in conturile acesteia.daca ea nu ar fi acceptat aceasta situatie eu aveam posibilitatea de a-l executa silit si de a nu fi in situatia in care cat de curand el va face inchisoare de data asta cu executare.tocmai ptr ca nu as vrea sa se ajunga in acest punct consider ca cel mai important este sa recuperez acesti bani.ma mira ca dvs ca mediator vedeti lucrurile atat de simplist.
Doamna, puteti cere executarea direct la firma care-l plateste. Topicul prezent consider ca este dublat, il inchid; cum spunea dl. mediator, aveti raspunsurile in alta parte iar acel topic e mai vechi.