Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Grupe CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Grupe CAEN

Buna ziua, imi puteti spune va rog daca pentru infiintarea unui SRL-D se pot stabili grupe CAEN sau este obligatoriu sa fie trecute codurile din 4 cifre?
Grupele sunt...facultative. Trebuie sa inscrieti in actul constitutiv codul din patru cifre.
Buna ziua, ma intereseaza un caz concret: in actul constitutiv al unui SRL-D e trecut un cod CAEN pentru activitatea principala si spoi se mai completeaza o rubrica cu "societatea va putea desfasura in subsidiar si alte activitati precum: " si in acel formular era explicat ca se poate completa rubrica cu coduri CAEN sau grupe. Pot trece doar 823, 478 sau trebuie coduri exacte din 4 cifre? Multumesc mult pentru ajutor.