Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Solicitare adeverințã venituri.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Solicitare adeverințã venituri.

doresc sa stiu de ce se solicita intru-un proces de partaj , de catre partea adversa, situatia mea financiara pe cit mai multi ani , atit timp cit respectiva parte nu a contri buit nici macar cu un banut la toate cheltuielile mentionate la actiunea de partaj! va multumesc
Va cere aceasta adeverinta in scopul de a demonstra ca veniturile dv au fost mai mici decat ale partii adverse si ele nu au permis sa faceti toate acele cheltuielile mentionate in adresa d e partaj.