Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fond de reparatii bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fond de reparatii bloc

Locuiesc intr-un bloc cu 100 de garsoniere din care 99 sunt proprietate iar eu sunt chirias la intr-o garsoniera care este proprietatea Primariei Capitalei. Eu sunt obligat sa platesc pentru constituirea fondului de reparatii ? Stiu ca reparatiile ,comune sunt responsabilitatea proprietarului (in cazul meu Primaria ) deci sunt obligat sa platesc acest fond sau nu ? Va multumesc !
Pai faceti asa cum vi s-a spus de la Primarie. Duceti dovada ca ati platit si Primaria sa va dea banii, asa cum a spus. Cand platiti vi se elibereaza chitanta. Daca la primarie mai trebuie si alte documente solicitati-le de la asociatie si asociatia va poate da o copie a listei de plata, o factura pentru suma ce o platiti cu chitanta, poate copia facturii emisa de executantul lucrarii...
Important este ca Primaria plateste si va rezolvati problema.