Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Restante credit bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Restante credit bancar

Buna seara,

Am un credit de nevoi personale fara garantie, fara ipoteca; intrucat am ramas fara serviciu, sunt in imposibilitatea de a mai achita ratele deocamdata.
Am primit o somatie de plata din partea unui birou judecatoresc, acesta fiindu-mi lasata in usa impreuna cu o carte de vizita a unui consilier juridic al acestui birou.
O sa ma intalnesc cu acest consilier in vederea discutarii problemei.
Va rog sa ma sfatuiti ce solutii as putea sa-i propun consierului juridic, avand in vedere ca nu am alte venituri, inafara de ajutorul de somaj.
Care sunt procedurile pe care le mai poate face executorul?

Va multumesc anticipat!
Datoria dvs depaseste 10 mii de lei ? Aveti bunuri imobile in proprietate ?
gi-jane2, moderator