avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general perisabilitate carmangerie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

perisabilitate carmangerie

am o carmangerie in care se prelucreaza carne de porc proaspata, care-si pierde din cantitate si as dori sa stiu in ce limita se acorda perisabilitatea la materia prima.
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 22:41, 12 Martie 2009
HOTÃRÂRE nr.1.569 din 18 decembrie 2002
pentru aprobarea Normelor privind limitele legale de perisabilitate la mărfuri în procesul de comercializare
Hotararea de Guvern 831/2004, publicata in MO522 din 2004 .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre contab. primara tornada20 tornada20 buna ziua eu sunt noua prin zona si am citit pe acest site cateva sfaturi utile, multumesc. As avea inca o intrebare, detin un fast food si as vrea sa puin ... (vezi toată discuția)
Perisabilit camypos camypos Daca persoanele juridica care platesc impozit pe profit isi aplica perisabilitati conf. HG.831/2004, un PFA ce cota de perisabilitati isi poate ... (vezi toată discuția)
Marfuri perisabile, expirate, deteriorate, etc econo econo Care este modalitatea corecta de a scoate din gestiune cu costuri minime marfurile perisabile si cele constatate expirate la inventar, degradate, etc.? Aceasta ... (vezi toată discuția)