Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general perisabilitate carmangerie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

perisabilitate carmangerie

am o carmangerie in care se prelucreaza carne de porc proaspata, care-si pierde din cantitate si as dori sa stiu in ce limita se acorda perisabilitatea la materia prima.
HOTÃRÂRE nr.1.569 din 18 decembrie 2002
pentru aprobarea Normelor privind limitele legale de perisabilitate la mărfuri în procesul de comercializare
Hotararea de Guvern 831/2004, publicata in MO522 din 2004 .