avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1257 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registre obligatorii pentru AIC second hand
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registre obligatorii pentru AIC second hand

Buna ziua,
va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarea problema:
un II cumpara din Germania masini second hand si le vinde in Romania, care sunt registrele obigatorii si care sunt pasii. Nu este platitor de TVA.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: mery52 , utilizator 11:01, 12 Iulie 2013
Va rog sa-mi spune-ti si daca trebuie vizate la ANAF.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare tva la o masina cumparata din germania Ad33 Ad33 Am cumparat o masina din Germania,la care am platit tva pe persoana fizica,statul roman m-a obligat sa platesc din nou tva in Romania,stie cineva care sunt ... (vezi toată discuția)
Achizitie intacomunitara masina rulata misaaa misaaa buna ziua, am nevoie de ajutor pt urmatoarea speta: - sunt P.F.A. norma de venit, inscris in R.O.I. (am CIF...), cod valid de TVA,inregistrat pe art,153.1 ... (vezi toată discuția)
Achizitie auto sh din ue Bulmat Bulmat Buna ziua! Doresc sa cumpar pentru firma un microbuz de marfa, second hand, din Germania. Este necesara inscrierea in Registrul Operatorilor Intracomunitari in ... (vezi toată discuția)