Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registre obligatorii pentru AIC second hand
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registre obligatorii pentru AIC second hand

Buna ziua,
va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarea problema:
un II cumpara din Germania masini second hand si le vinde in Romania, care sunt registrele obigatorii si care sunt pasii. Nu este platitor de TVA.
Va multumesc.
Va rog sa-mi spune-ti si daca trebuie vizate la ANAF.