Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Cumparare cladire de catre primarie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Cumparare cladire de catre primarie

Primaria vrea sa cumpere o cladire de la o societate privata.
Care este procedura, legea aplicabila?
hotararea Consiliului Local cu privire la achizitionarea imobilului.
cadastru si intabulare CF
certificat fiscal
vanzatorul buletin, daca este casatorit si bunul este comun , prezent sotul/sotia fie personal fie prin procura autentica.
perfectarea actului la un notar public.
ContSters250994, utilizator
Pretul cladirii cine il stabileste pt Primarie?
Pretul I'l stabilesc de comun acord partile! Nu numai Primaria! Cel ce cumpara si cel ce vinde!