avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1032 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala

Va rog sa ma ajutati .....
Tatal meu a facut o plingere penala impotriva mea si a fratelui.....
Organele de Politie au cercetat,au inaintat Parchetului dosarul si acum am primit de la Parocuratura solutia de neinceperea urmarii penale....
Fata de cele mai sus aratate eu cum pot reactiona ?....el va continua cu plingerile...eu cum ma pot apara ?!.....pot incepe o actiune in instanta pentru faptul ca a facut declaratii mincinoase...pentru calomnie ?..........
Cu multumiri
Cel mai recent răspuns: piticut86 , utilizator 09:39, 16 Iulie 2013
Tatal dvs cumva cumva sufera de vreo boala mintala?
faceti si dvs plangere penala pt denunt mincinos. cereti sa i se aplice amenda pt abuz de drept procedural. cereti-i cheltuieli la fiecare plangere. cand vede ca pierde bani de fiecare data se linisteste
DA...de mult timp are manifestari paranoice !.....DAR NU VREA SA MEARGA LA MEDIC ! ! !
Din aceasta cauza Mama mea a si suferit un accident vascular cerebral si acum este grav bolnava......la pat.....cu Altzhaimer....
Tot ce face are un singur scop....vrea sa vinda proprietatea comuna...sa o interneze pe Mama intr-un azil...si SA-SI TRAIASCA VIATA ! ! ! la 88 de ani ! ! !......
Din pacate dupa o anumita varsta, mintea umana incepe sa clacheze.Fara voia lui nu aveti cum sa il internati la un spital de psihatrie.Urmati sfaturile dlui avocat asa poate se linisteste, multa vointa si rabdare va doresc !O zi frumoasa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Invinuire mincinoasa cfinica cfinica BuanDimineata, Va rog sa ma ajutati.. Tatal meu,in virsta de 88 de ani.....ne face nenumarate plingeri la Politie,culminind cu o plingere penala in care ... (vezi toată discuția)
Cum pot proteja unul dintre parinti.. cfinica cfinica Cum pot proteja unul dintre parinti,fat de celalalt...... Mama a facut un accident vascular cerebral si a ramas cu semipareza si cu dementa senila....deci in ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios rompell rompell daca in baza unei plingeri penale depuse si se pare ca are rezolutie NUP, pot face un denunt calomnios?pot cere daune? si unde sa ma adresez? cel care a facut ... (vezi toată discuția)