Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala

Va rog sa ma ajutati .....
Tatal meu a facut o plingere penala impotriva mea si a fratelui.....
Organele de Politie au cercetat,au inaintat Parchetului dosarul si acum am primit de la Parocuratura solutia de neinceperea urmarii penale....
Fata de cele mai sus aratate eu cum pot reactiona ?....el va continua cu plingerile...eu cum ma pot apara ?!.....pot incepe o actiune in instanta pentru faptul ca a facut declaratii mincinoase...pentru calomnie ?..........
Cu multumiri
Tatal dvs cumva cumva sufera de vreo boala mintala?
faceti si dvs plangere penala pt denunt mincinos. cereti sa i se aplice amenda pt abuz de drept procedural. cereti-i cheltuieli la fiecare plangere. cand vede ca pierde bani de fiecare data se linisteste
DA...de mult timp are manifestari paranoice !.....DAR NU VREA SA MEARGA LA MEDIC ! ! !
Din aceasta cauza Mama mea a si suferit un accident vascular cerebral si acum este grav bolnava......la pat.....cu Altzhaimer....
Tot ce face are un singur scop....vrea sa vinda proprietatea comuna...sa o interneze pe Mama intr-un azil...si SA-SI TRAIASCA VIATA ! ! ! la 88 de ani ! ! !......
Din pacate dupa o anumita varsta, mintea umana incepe sa clacheze.Fara voia lui nu aveti cum sa il internati la un spital de psihatrie.Urmati sfaturile dlui avocat asa poate se linisteste, multa vointa si rabdare va doresc !O zi frumoasa