Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru

Daca o soc.comerciala are sediul social si punctul de lucru in acelasi sector-peste 5 salariati-mai este necesara inregistrarea punctului de lucru la ONRC si Anaf?
La ONRC este obligatoriu. La ANAF daca e in raza aceluiasi organ fiscal care va gestioneaza si ca sediu nu trebuie D 060 pt minim 5 salariati, dar trebuie Declaraţie privind sediile secundare (OMFP 1329/2004) [ link extern ]