Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Informatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Informatii

Va rog sa-mi spuneti carui for trebuie sa ma adresez pentru a obtine informatii cu privire la perioadele de detentie ale unei persoane cu care ma aflu in litigiu privind dreptul de mostenire.Este vorba despre un frate care vine la mostenire de pe urma mamei si care sustine ca a contribuit la constructia casei ,dar in perioada cand aceasta a fost construita el se afla incarcerat ,pentru efectuarea unor pedepse penale.
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Fratele chiar daca nu ar fi contribuit la la constructia casei, tot vine la mostenire dupa mama, in virtutea legii.
Stiu acest lucru.problema este ca acesta are pretentii un pic mai mari decat mostenirea ce i se cuvine.