Forum Discuţii juridice Executare silită Care sunt prevederile legale?
Discuție deschisă în Executare silită

Care sunt prevederile legale?

Cum pot avea acces la documentele care au stat la baza instituirii unei popriri pe veniturile mele salariale, din moment ce niciunul dintre ele nu mi-au fost comunicate de executorul judecatoresc, desi la dosar exista mentionat un loc de comunicare a actelor de procedura? Pot face rost de ele de la societate? Se opune vreo prevedere legala cu privire la dreptul de a avea acces la documentele respective, aflate la biroul financiar-salarizare, si de a mi se alibera copii xerox dupa ele, in baza unei cereri scrise?
Va puteti adresa si executorului judecatoresc sa solicitati eliberarea de copiii de pe actele existente la dosarul de executare.Aceste copii vor trebui eliberate in termen de cel mult 5 zile de la solicitare.