Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Ce doresc femeile de la noi, barbatii.
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Ce doresc femeile de la noi, barbatii.

Varsta nu iarta pe nimeni.
Fiecare etapa are "dorintele" ei. Ceea ce conteaza de fapt, este cum sunt administrate aceste dorinte, in cuplu.

LISTA INITIALA (25 DE ANI).
1. Sa fie frumos.
2. Sa aiba succes financiar.
3. Sa asculte cu atentie.
4. Sa aiba simtul umorului.
5. Sa fie in buna forma fizica.
6. Sa se imbrace elegant.
7. Sa aprecieze lucrurile fine.
8. Sa fie plin de surprize placute.
9. Sa fie un amant grozav.
10. Sa o iubeasca.

LISTA REVIZUITA 1 (35 DE ANI).
1. Sa fie dragut (de preferinta cu par pe cap).
2. Sa deschida usa, sa tina scaunul la masa.
3. Sa aiba suficienti bani pentru o cina placuta.
4. Sa asculte mai mult decat vorbeste.
5. Sa rada la glumele ei.
6. Sa aduca cumparaturile din piata.
7. Sa aiba mereu, cel putin o cravata si o pereche de sosete curate.
8. Sa ii placa mancarea gatita acasa, sa-i faca ei ceai.
9. Sa isi aminteasca onomasticile si aniversarile.
10. Sa fie romantic macar o data pe saptamana.
11. Inca sa o mai iubeasca.

LISTA REVIZUITA 2 (45 DE ANI).
1. Sa nu fie prea urat (merge si daca e chel).
2. Sa nu porneasca masina pana nu se urca si ea.
3. Sa ii paseze ei de bunavoie telecomanda.
4. Sa dea din cap cand vorbeste ea (vertical bineinteles).
5. Sa-si aminteasca replicile la bancuri.
6. Sa fie in forma destul de buna incat sa poata muta mobila din cand in cand.
7. Sa poarte o camasa care sa-i ascunda burta.
8. Sa fie inca de acord sa-i viziteze pe parintii ei.
9. Sa lase jos capacul de la toaleta.
10. Sa se barbiereasca in majoritatea week-end-urilor.
11. Inca sa o mai iubeasca.

LISTA REVIZUITA 3 (55 DE ANI).
1. Sa-si smulga pilozitatile nazale.
2. Sa nu se scarpine si sa nu ragaie in public.
3. Sa nu imprumute bani prea des.
4. Sa nu adoarma cand vorbeste ea.
5. Sa nu repete acelasi banc de prea multe ori.
6. Sa fie in forma fizica suficient de buna incat sa se poata da jos de pe canapea macar in week-end.
7. Sa poarte in majoritatea timpului sosete ce se potrivesc una cu alta.
8. Sa aprecieze o cina in doi, fie chiar si in fata tv-ului.
9. Sa rosteasca mai mult de trei vorbe cand raspunde la telefon rudelor ei.
10. Sa se barbiereasca macar in unele week-end-uri.
11. Inca sa o mai iubeasca.

LISTA REVIZUITA 4 (65 DE ANI).
1. Sa-si aminteasca unde e baia.
2. Sa-si aminteasca sa iasa din baie.
3. Sa nu necesite prea multi bani pentru medicamente.
4. Sa nu sforaie prea tare cand doarme.
5. Sa-si aminteasca de ce rade.
6. Sa fie intr-o forma destul de buna pentru a sta in picioare nesustinut.
7. Sa-si aduca aminte sa se imbrace (cu hainele lui).
8.. Sa-i placa mancarurile usoare.
9. Sa-si aminteasca unde si-a lasat dintii.
10. Sa-si aminteasca ca e week-end.
11. Inca sa o mai iubeasca.

LISTA REVIZUITA ULTIMA DATA (75 DE ANI)
1. Sa respire.
2. Sa nimereasca toaleta in majoritatea cazurilor.
3. Inca sa o mai iubeasca.

NOTA: era pe yahoo.com Din pacate, nu am notat si nu mai gasesc adresa.
Mi-ar fi placut sa scriu si daca ce dorim noi barbatii, de la femei, este credibil. Poate ma ajuta cineva.
Pana aflam ce doresc barbatii de la femei va zic eu despre listele de mai sus ca ar putea fi unificate in una intitulata simplu Lista cu dorintele si pretentiile femeilor > 25 de ani

Oricum nu e completa :D
(glumesc putin)
Ce isi doresc barbatii de la femei?

Cand un barbat iti transmite semnale ca te place, te gandesti, desigur, ce anume il atrage la tine, pentru a sti care iti sunt atuurile, din punctul lui de vedere, si cum il poti "da pe spate". I-ar placea lui, oare, daca ai face primul pas? Cum ar interpreta gestul tau si ce ar crede apoi despre tine? De fapt, ce il atrage la o femeie? Afli raspunsul la aceste intrebari si la multe altele citind acest articol.

Privirea, in centrul atentiei

Desi s-ar putea sa te surprinda aceasta preferinta a barbatilor, este bine sa stii ca, in medie, aproximativ 40% dintre barbati sunt atenti cel mai mult la ochii unei femei pe care tocmai au cunoscut-o. Mai bine zis, la privirea ei si la ce mesaj le transmite aceasta. Asa ca atuul numaru 1 al seductiei unei femei ramane privirea. Ochi albastri, verzi, cu machiaj sau fara... nu prea conteaza. Pe locul doi in topul "armelor" seductiei se afla surasul, urmat de picioare, aspect general, par si voce.

Barbatii isi doresc tandrete

In relatia cu iubitul tau, pune blandetea pe primul plan. Este trasatura de caracter pe care o apreciaza cel mai mult. Barbatii se dau in vand dupa tandrete, vorbe dulci si mangaieri. Daca il iei cu binisorul, ii vei capta atentia si vei obtine mult mai mult de la el decat ai reusi prin intermediul observatiilor, aducerilor aminte sau al cicalelii. Dupa blandete, printre lucrurile pe care barbatii le admira la o femeie, se numara inteligenta si abia apoi umorul.

Primul pas

Stereotipul persoanei care te abordeaza in mod indiscret, care te opreste la coltul unei strazi intrebandu-te daca nu cumva va cunoasteti din intamplare, pierde din ce in ce mai mult teren in fata domnilor stilati. Interesant este ca acestia din urma se impart in doua categorii. O parte dintre ei sunt clasici si adora sa faca pe cuceritorii, in timp ce altii sunt mai practici si mai comozi si nu i-ar deranja deloc sa faci tu primul pas. Ba chiar ar aprecia spiritul tau de initiativa, gandindu-se ca esti la fel de dezinvolta si in pat.

Prima intalnire

Pentru ca esti o femeie moderna, cuvantul egalitate te duce cu gandul la conflictul dintre barbati si femei. Egalitatea nu este insa valabila si in cazul primei intalniri. Barbatul este cel care face prima invitatie si tot el achita nota de plata. Putini sunt cei care sustin ca nu i-ar deranja sa fie invitati si sa nu achite ei nota, dar sunt dispusi sa imparta cheltuiala in doua. Probabil este vorba de orgoliu si mandria tipic masculina.

Stop criticilor

Desi barbatii nu sunt prea exigenti in ceea ce le priveste pe partenerele lor, ei au totusi cateva doleante. Te-ai intrebat vreodata ce nu suporta la tine? Primul lucru pe care il asteapta de la tine este sa incetezi sa il mai critici, observatiile tale il deranjeaza cel mai mult. In al doilea reand, ar aprecia daca ai fi mai exuberanta si i-ai imbratisa ideile cu entuziasm. Il mai deranjeaza maniile tale, gelozia, spiritul independent si devotamentul fata de cariera.

Tata, inainte de toate

A forma un cuplu inseamna a-ti lua un angajament. Sunteti impreuna de mult timp si stiti ca sunteti facuti unul pentru celalalt. Tu iti faci mereu planuri in legatura cu economisirea banilor, dar stii la ce se gandeste el? Pentru majoritatea barbatilor, viitorul relatiei lor include paternitatea, inainte de toate. Pe locul doi se situeaza planul de a cumpara o casa. Poti crede ca, in opinia lor, mariajul poate veni abia dupa aceea?

[ link extern ]