Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... STUDII superioare sau medii la cod COR?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

STUDII superioare sau medii la cod COR?

Am un angajat cu 12 clase absolvent de liceu cu specializare - Tehnician in activitati economice (asa scrie pe certificat)-fara bac. Cei de la somaj (repartitie) mi-au spus sa-l incadrez tehnician economist pe cod cor 263108, dar, eu consider ca nu este corect pentru ca nu are studii superioare! Va rog ,sa-mi spuneti daca la acest cod cor trebuie studii superioare sau nu?
Va multumesc anticipat!
263108 -Tehnician economist
Nivelul de instruire: 4 (studii superioare)
multumesc pentru promtitudine!