Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Facultate fara taxa
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Facultate fara taxa

Buna ziua. Am terminat anul 1 la prima facultate cu taxa. M-am inscris la a-2a facultate si am intrat la locurile cu taxa. E posibil ca una dintre ele sa nu o platesc ? Am inteles ca daca esti la una cu taxa intri la a2a automat la fara taxa , indiferent de nota de admitere.
Nu ati inteles bine. Nu stiu cum sa imi argumentez raspunsul, intrebarea e nostima :)

Aveti posibilitatea de a urma fara taxa cursurile uneia dintre cele doua facultati daca invatati foarte bine pentru ca la sfarsitul anilor universitari se face o reclasificare a studentilor in functie de rezultatele obtinute.
Cititi acest articol:
[ link extern ]
din pacate nu e adevarat.si in cazul in care intri la 2 facultati la fara taxa,statul totusi iti plateste doar una din ele,iar tu alegi pe care din ele sa o platesti...