avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Amenintari banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Amenintari banca

Buna seara.am si eu o nelamurire in legatura cu o banca.nu miam mai putut plati rata la banca din cauza ca nu lucrez luna aceasta am primit acasa o scrisoare in care scrie ca am de plata 944 ron adica ratele a 4 luni am achitat suma de 500 ron si mia mai ramas suma de 500 asa mia zis domnu respectiv la telefon.urmatoarea mea intrebare este am fost sunata de domnu respectiv luata la 4 parale si facuta in fel si chip in serisoarea care am primito scrie ca in caz de neplata recuperearea se face pe cale judiciara prin executarea silita a bunurilor mobile si imobile prezente si viitoare bun asta am inteles dar domnu respectiv cu care am vorbit luni mia zis in fel urmator daca nu achit pana azi suma de 500 ei oricum recupereaza suma pana la sfarsitul luni,cum se poate asa ceva ca sa recupereze suma trebuie sa nu achit deloc din credit iam spus frumos ca nu am de unde sa platesc 500 am facut rost de 250 mia zis sa imi tin bani acasa ca atunci ei oricum recupereaza suma cum se poate asa ceva asta nu inteleg.eu stiu ca daca vor sa recupereze suma prima data trebuie sa ma oblige sa achit tot creditul nu numai cel restant nu? va rog sa imi dati un sfat

[Editat de admin - Va rog sa nu mai folositi cuvinte vulgare in mesaje]
Ultima modificare: Marți, 30 Iulie 2013
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: expertcata , utilizator 21:23, 30 Iulie 2013
daca dvs nu aveti bunuri mobile/imobile pe numele dvs si nici nu lucrati nu va poate face nimic, va vor da pe mana recuperatorilor care nici ei nu va pot face nimic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rata banca ale2012 ale2012 buna seara.am o rata la provident din 2013 octombrie cam asa si anu trecut cam din octombrie nu am mai putut plati rata saptamanala de 90 ron si am semnat o ... (vezi toată discuția)
Recuperare de la banca ale2012 ale2012 Buna ziua.soacra mea are o restanta la banca de vreo 6 luni problema e ca sunt franci elveteni si acuma mia venit acasa o hartie cum ca daca nu achita suma de ... (vezi toată discuția)
Executare urgent lilicrin lilicrin Situatia este urmatoarea : am luat un credit in valoare de 3000 Ron(un card de credit) am achitat pana in urma cu vreo 8 luni aproape tot suma ramasa ar fi de ... (vezi toată discuția)