Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cladire inchiriata de PFA
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cladire inchiriata de PFA

In condiţiile în care am închiriat un spaţiu comercial pe baza unui contract de închiriere,am obligaţia de a plăti cheltuieli legate de iluminat scară,femeie de seviciu, chiar dacă nu am acces în scara imobilului, deoarece accesul în spaţiul comercial se efectuează prin faţa blocului iar scara este prevăzută cu interfon ?
De asemenea,am obligaţia de a plăti o aşazisă taxă de redevenţă către asociaţia de proprietari?
Buna ziua,

In cazul in care aceste plati nu sunt prevazute in contractul de inchiriere, nu aveti obligatia de plata.
Toate ob;igatiile de achitat de catre dvs trebuie sa fie concret prevazute in contractul de locatiune in care sunteti parte
Necunoscand clauzele negociate si asumate de dvs ,este hazardat a emite raspuns la obiect