Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce procedura este pentru inchidere dosar la curtea de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce procedura este pentru inchidere dosar la curtea de casatie si justitie

Buna seara!
Am contestat in contencios administrativ o decizie a CNCD la fond si apoi La Curtea de Apel.Am facut contestareasi La Curtea de Casatie di Justitie,insa imi dau seama ca nu se va schimba nimic si,desi mi s-a acceptat urgentarea termenului,am decis sa cer inchiderea dosarului.Am facut cerere de doua ori in Aprilie si Mai,folosind adresa de email :relatii publice@scj.ro si motivand cat am stiut eu de ce doresc asta.Cei vizati nu au fostimpresionati de Curtea Apel
,vor fi la fel si in cazul curtii de casatie.
Chiar trebuie sa mai pierd un an pana la termenul sedintei ?
?Sau exista alta procedura de inchidere dosar.Va rog sa-mi spuneti ce sa fac Multumesc
La termenul stabilit va prezentati in fata instantei cu o cerere scrisa ,cerere pe care o sustineti si oral prin care solicitati renuntarea la judecata.Un mail poate fi trimis de oricine,va dati seama ca nu poate fi luat in considerare.Cererea dvs se va dezbate la tr in sedinta publica cf. disp. procedurale..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat