avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 959 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Informatii despre un dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Informatii despre un dosar penal

buna seara!as dori sa stiu daca exista posibilitatea sa aflu daca nepotul meu are dosar penal? unde gasesc asemenea informatii?
Cel mai recent răspuns: Elvis 2334 , utilizator 17:49, 14 Februarie 2018
Nu aveti cum sa gasiti.

Daca are dosar penal la parchet, este imposibil de gasit.

Daca are dosar penal la instanta, ar fi o sansa sa gasiti (foarte mica!!!!) cautand dupa nume pe portalul instantelor. Dar, mai nou, dupa schimbarea acestui portal, de multe ori cautarea dupa nume da eroare. Cea mai sigura este cautarea dupa numar de dosar.
Daca nepotul dvs are dosar in cercetare la procuratura locala,puteti solicita oficial prim procurorului parchetului comunicarea de relatii
Daca nepotul face obiectul unui dosar penal aflat pe rolul instantei de judecata,avand in vedere numarul mare al acestora este dificil a obtine informatii fara minimum de efort din partea dvs
Daca aveti cunostiinta de instanta pe rolul careia se afla cauza,puteti solicita relatii fie la arhiva,fie mandatand persoana specializata care sa desfasoare demersurile necesare
Daca este dosar in faza actelor premergatoare/urmarire penala urmeaza sa fie citat cu siguranta.
Intrebati-l pe el.
Bună aș avea o rugăminte domnul sunt cercetat într-un dosar penal art 336 cum aș putea obține un Nr dosar ce trebuie să fac

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatii dosar negasite corneliubogdan corneliubogdan Buna dimineata, Am primit o instiintare (art. 264 din NCPP) pentru inmanarea plicului cu acte de procedura in cauza ce formeaza obiectului unui dosar cu ... (vezi toată discuția)
Dosar penal adrian08 adrian08 Buna ziua! Pe data de 04.12.2010 am fost oprit de un echipaj al politiei circulatie al judetului Calarasi.In urma testelor mi s-a intocmit dosar penal ... (vezi toată discuția)
Evaziune fiscala RAMOnaBC RAMOnaBC buna ziua,cum pot afla ce se intampla cu un dosar penal pt evaziune fiscala,daca stiu datele personale ale inculpatului dar nu stiu numarul de dosar?am ... (vezi toată discuția)