Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale DECLARARE SEDIU SECUNDAR
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

DECLARARE SEDIU SECUNDAR

Buna ziua!

La infiintarea punctului de lucru se depune la DGFP o declaratie privind sediul secundar. In cazul desfiintarii acestuia, cum se procedeaza? Se depune declaratie cu mentiunea "inchidere punct de lucru"?
Multumesc anticipat pentru raspuns!

Nu ai nici o obligatie sa informezi Fiscul cu privire la inchiderea unui punct de lucru.
Oricum ORC-ul informeaza automat Fiscul cu privire la orice modificare survenita in societate.

Registrul Comertului si DGF-ul au baze de date comune.

Alberto Kurtyan
Am fost la Finante si mi-au inregistrat dosarul de inchidere punct de lucru. Am anexat notificarea de inchidere PL, AGA si actul emis de Reg.Com.