Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Iesire cu auto din tara
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Iesire cu auto din tara

am achizitionat un autoturism inmatriculat in romania dar nu am apucat sa o inmatriculez pe numele meu si doresc sa plec bulgaria peste 3 zile .detin cartea,talonul,asigurare si itp valabile! o sa am probleme la vama?propietarul e plecat din tara deci comodatul nu stiu daca se poate realiza. daca nu pot iesi cu contractul de vanzare cumparare pot iesii cu comodat fara apostila?? e valabil inceiat doar intre propietar si mine? astept cat mai multe raspunsuri si sfaturi! multumesc anticipat!
Nu veti intampina probleme la vama. Acum nu se mai verifica decat documentele de identitate. Dar ptr linistea sufleteasca luati contractul de vanzare-cumparare cu dvs., niciodata nu se stie peste cine dati.:)
cyan, moderator
MULTUMESC!
Pentru siguranta sunati la Politia de frontiera, o sa va comunice exact ce acte aveti nevoie.