Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accident de munca in Franta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Accident de munca in Franta

buna. talal meu a avut un accident de munca in franta lucra la lifturi..ancheta nu sa finalizat..dar dupa cate stiu eu tatal meu a avut o parte de vina si i-ar alta parte firma care a construit liftu..a suferit 8 operati si va trebuie sa stea in spital vre-o 4 luni..as vrea sa stiu daca noi familia putem da in judeca firma care a facut liftu avand si iei jumatate din vina. multumesc
Puteti da in judecata firma numai dupa finalizarea anchetei si in baza unei expertize tehnice care sa confirme vinovatia firmei in cauza.
ok multumesc