Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... licenta in dreptul familiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

licenta in dreptul familiei

buna sera,
sunt in anul trei la drept si mi-am ales tema de licenta la dreptul familiei ,tema"efectele casatoriei"! mi-ati putea spune cam ce ar trebui sa contina planul lucrarii mele de licenta...adik doar e mult mai mult decat un refferat!va multumesc
Licenta sustinuta de mine cuprindea si anumite elemente din dreptul familiei....
www.ujr-dreptul.ro-aici gasesti articole de specialitate , prin cautarea unui cuvant.
Xeroxeaza materiale de la bibilioteca sau Barou , daca ai posibilitate , si , in functie de acestea , intocmeste si planul lucrarii.
Nu uita de spete si surse electronice, cat mai multe articole de specialitate din anumite reviste si jurisprudenta.

studiaza si proiectul noului cod civil pentru ca pana la ora la care vei finaliza lucrarea, probabil acesta va fi valabil.
succes
Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat
Si mai ales discuta cu profesorul indrumator, cu el ar trebui sa finalizezi planul si lucrarea, cu el sa te sfatuiesti cand ai intalni un obstacol!