Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Procura pentru parasirea tarii
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Procura pentru parasirea tarii

Buna ziua,
Am achizitionat un autoturism si nu doresc sa platesc taxa de timbru.
Am preluat de la finante partea de impozit prin contract si radiere.
Intrebare:
-Se poate face o imputernicire fara a trece pe la notar ca sa pot utiliza autoturismul si in afara Romaniei? ( proprietarul in certificat este o manastire de calugari)

va multumesc.
Nu se poate face procura.
procura nu, dar imputernicire? sau alta forma pentr
Procura egal imputernicire si nu se poate.
Pe nimeni nu intereseaza ca cel ce conduce nu e proprietarul in cartea masinii, ii intereseaza sa nu fie furta. Dvs va e suficient sa prezentati actele masinii si eventual ce contract ziceti ca aveti.
daca este chiar asa simplu este excelent,

Va multumesc foarte mult