Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spalatorie auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spalatorie auto

Aveti idee ce autorizatii sunt necesare pentru a deschide o spalatorie auto?
Am intrebat pe majoritatea colegilor, nimeni nu s-a ocupat si as dori ceva informatii concrete.
Ma puteti, va rog, ajuta?
Multumesc
Buna ziua,

M-ar interesa si pe mine:
- daca este adevarat ca incepand din iunie 2006, in cadrul spalatoriilor auto, nu se mai pot folosi decat utilajele de spalat masini (acelea in care masinile sunt spalate automat pe un culoar)?ce vreau sa stiu este practic daca mai este permisa spalarea masinilor cu aparatele de spalare normala cu jet?
- este legal ca in cadrul unei spalatorii auto evacuarea apei sa se faca intr-o fosa septica?Exista niste conditii speciale in acest sens?

Deasemenea in cazul in care cineva stie raspunsul la intrebare pusa de userul anterior v-as ruga fie sa postati raspunsul pe forum fie sa mi-l trimiteti si mie la silviu_brat@yahoo.com

Multumesc.
Buna ziua.
M-ar interesa daca aveti informatii privind normele europene de mediu ce trebuie indeplinite in cazul infiintarii unei spalatorii auto.
Multumesc