avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Tatal meu a murit iar mama traieste am facut succesiunea dar am o nelamurire,primeam niste facilitati si au fost taiate, pentru ca figurez cu doua proprietati.Mentionez actul a fost facut ca mostenitoare iar eu nu stau cu mama. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: adelaida_07 , utilizator 14:03, 6 August 2013
Nu are importanta modul in care ati dobandit a doua proprietate si nici daca domiciliati sau nu acolo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune dupa mama ramasa vaduva Marica_sz Marica_sz Bună ziua, Pe scurt prezint situația actuală: Tata a murit în 1986 august, în decembrie a avut loc succesiunea , la care în mod normal ... (vezi toată discuția)
Mostenire Marian_Marian10 Marian_Marian10 Buna ziua. As avea si eu o nelamurire si sper sa ma ajutati. Bunica mea ( in viata ) a fost casatorita cu bunicul meu ( decedat fiind). Acestia au 2 copii: ... (vezi toată discuția)
Bună seara. credeți că mai pot ataca la notar sau în instanta ... Warshiper Warshiper Bună seara. Credeți că mai pot ataca la notar sau în instanta o succesiune făcută după moartea tatălui deoarece la momentul acela nu am avut ... (vezi toată discuția)