avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura persoana fizica

Detin mai multe locuinte. Intrebarea pe care o am este daca, in cazul achiziionarii unor bunuri, mi se poate emite factura fiscala pe o adresa alta decat cea din buletin (de domiciliu).
Se mai folseste si termenul de "Billing address", in anumite contexte.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Constantin A. Z. Ciurel , Consilier juridic 07:52, 8 August 2013
Dacă faceti dovada că v-ati stabilit adresa de corespondentă la acea adresa vi se poate emite factura pentru Dvs. cu acea adresa.
Care este motivul pentru care doriti acest lucru ?
Ultima modificare: Joi, 8 August 2013
Constantin A. Z. Ciurel, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura persoana fizica mircea_33 mircea_33 Detin mai multe locuinte. Intrebarea pe care o am este daca, in cazul achiziionarii unor bunuri, mi se poate emite factura fiscala pe o adresa alta decat cea ... (vezi toată discuția)
Adresa de domiciliu BCF BCF Buna ziua Am o nelamurire, sper sa ma puteti ajuta. Sunt divortata de 2 luni. Partaj pe bunurile comune inca nu am facut. Fostul meu sot are trecuta pe ... (vezi toată discuția)
Cum defineste legea domiciliul gabrici gabrici Buna ziua As dori putin ajutor in ceea ce priveste definitia prin lege a notiunii de domiciliu? In toate documentele si legislatiile se face referinta la ... (vezi toată discuția)