Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura persoana fizica

Detin mai multe locuinte. Intrebarea pe care o am este daca, in cazul achiziionarii unor bunuri, mi se poate emite factura fiscala pe o adresa alta decat cea din buletin (de domiciliu).
Se mai folseste si termenul de "Billing address", in anumite contexte.
Multumesc.
Dacă faceti dovada că v-ati stabilit adresa de corespondentă la acea adresa vi se poate emite factura pentru Dvs. cu acea adresa.
Care este motivul pentru care doriti acest lucru ?
Constantin A. Z. Ciurel, Consilier juridic