avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie de functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie de functionare

Am cumparat o cladire parter etaj mansarda in suprafata de 900 mp.vreau sa deschid un restaurant insa dureaza foarte mult autorizatiile si ar mai trebui sa astept intre 1-2 luni cica.Am mai auzit ca se poate deschide si in baza unei declaratii pe proprie raspundere.Este adevarat sau daca sunt alte modalitati mai rapide dar si legale va multumesc anticipat de raspuns.
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 22:10, 8 August 2013
Modalitatile legale sunt numai cele cu autorizatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie constructie mansarda IRLUBUCURESTI IRLUBUCURESTI Buna ziua, Supun atentie dvs urmatoarea speta: Un dezvoltator imobiliar incepe efectiv constructia unui ansamblu rezidential (cateva blocuri) in luna ... (vezi toată discuția)
Intabulare constructie nou (mansarda) fm_2511 fm_2511 Buna Am construit o mansarda (cu banii mei) peste casa parintilor mei care sunt proprietari pe casa si teren. Autorizatia de constructie si restul ... (vezi toată discuția)
Cota parte curatenie scara mansarda soly07 soly07 Buna ziua si la multi ani, 2017! Locuiesc intr-un bloc cu 3 etaje plus mansarda, la ultimul etaj iar apartamentul meu e distribuit astfel: 33% din suprafata ... (vezi toată discuția)