Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie de functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie de functionare

Am cumparat o cladire parter etaj mansarda in suprafata de 900 mp.vreau sa deschid un restaurant insa dureaza foarte mult autorizatiile si ar mai trebui sa astept intre 1-2 luni cica.Am mai auzit ca se poate deschide si in baza unei declaratii pe proprie raspundere.Este adevarat sau daca sunt alte modalitati mai rapide dar si legale va multumesc anticipat de raspuns.
Modalitatile legale sunt numai cele cu autorizatii.