Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare sediu social firma in alta localitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare sediu social firma in alta localitate

Buna ziua,

Administratorul unei societati doreste schimbarea sediulului social al societatii din Bucuresti in alta localitate. Stiti cumva care este procedura pe care trebuie sa o urmez pentru a fi in regula cu Revisal-ul si cu ITM-ul ?

Multumesc frumos pentru ajutor!
Este corect, cum doriti sa procedati. =D>
Cornel Vasile, Consilier juridic
daca s-a modificat sediul la o societatea de pe un sector in altul e necesar sa anunt itm-ul?
Cum fac cu programul revisal sa fac modificarea de sediu ?
nu e necesar sa fac aditionale la contractee de munca, nu?
multumesc.
Modificare de sediu se opereaza in REVISAL si poate aduce la cunostinta ITM-ului.

Nu se incheie acte aditionale la c.i.m., ci se va emite o instiintare catre salariati prin care li se comunica schimbarea sediului social.