avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reangajarea aceleiasi persoane la 2 luni dupa incetare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reangajarea aceleiasi persoane la 2 luni dupa incetare CIM conf art. 31 alin 3 CM

Buna ziua!
V-as ruga sa ma ajutati in urmatoarea problema:

Am avut o salariata careia, acum aprox. 2 luni, i-a incetat cim in perioada de proba (cf. art 31 alin 3) , la cererea verbala a acesteia la acea vreme.
As dori sa stiu daca o pot reangaja pe aceeasi functie si in ce conditii.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Loredana_84 , utilizator 14:03, 26 August 2013
O puteti reangaja in aceleasi conditi ca si prima data. sau o puteti reangaja in alte conditii.
Va multumesc!
In acest caz ar trebui facut din nou dosarul medical cu viza medicului de medicina muncii?
1. Vorbiti cu medicul de medicina muncii care deserveste unitatea dvs.

2. Daca este vorba de aceeasi functie si loc de munca este posibil ca "fisa de aptitudine" sa fie inca valabila (depinde si cat timp a trecut de cand i-a dat primul aviz medicul de medicina muncii).
Este vorba de aceeasi functie, iar de la angajarea anterioara au trecut 4 luni, viza medicului de medicina muncii fiind data pentru 1 an. Inseamna ca fisa de aptitudini este inca valabila...

Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Fisa de aptitudini valabila la incetarea cim irinel dumitrescu irinel dumitrescu O fisa de aptitudini valabila la incetarea CIM mai poate fi folosita in cazul reangajarii in perioada de valabilitate a fisei, la aceeasi societate? Diferenta ... (vezi toată discuția)
Acte reangajare padicam padicam Buna ziua! Pentru o persoana ce se va intoarce din concediu crestere copil mai este necesara repartitie de la fortele de munca? Cred ca doar o fisa de ... (vezi toată discuția)
Fisa de aptitudine OliviaG OliviaG Buna ziua, Rog frumos daca imi puteti spune daca exista o lege care obliga angajatorul sa aiba propria fisa de aptitudine(de la medicina muncii cu care ... (vezi toată discuția)