Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reangajarea aceleiasi persoane la 2 luni dupa incetare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reangajarea aceleiasi persoane la 2 luni dupa incetare CIM conf art. 31 alin 3 CM

Buna ziua!
V-as ruga sa ma ajutati in urmatoarea problema:

Am avut o salariata careia, acum aprox. 2 luni, i-a incetat cim in perioada de proba (cf. art 31 alin 3) , la cererea verbala a acesteia la acea vreme.
As dori sa stiu daca o pot reangaja pe aceeasi functie si in ce conditii.

Va multumesc!
O puteti reangaja in aceleasi conditi ca si prima data. sau o puteti reangaja in alte conditii.
Va multumesc!
In acest caz ar trebui facut din nou dosarul medical cu viza medicului de medicina muncii?
1. Vorbiti cu medicul de medicina muncii care deserveste unitatea dvs.

2. Daca este vorba de aceeasi functie si loc de munca este posibil ca "fisa de aptitudine" sa fie inca valabila (depinde si cat timp a trecut de cand i-a dat primul aviz medicul de medicina muncii).
Este vorba de aceeasi functie, iar de la angajarea anterioara au trecut 4 luni, viza medicului de medicina muncii fiind data pentru 1 an. Inseamna ca fisa de aptitudini este inca valabila...

Va multumesc!