Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dosar fiscal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dosar fiscal

Buna ziua. O societate cu datorii (nu foarte mari - 2.000 lei) poate sa-si schimbe sediul intr-un alt judet, sau voi intampina probleme la mutarea dosarului fiscal? Va multumesc pt raspuns.
Mutand sediul firmei in alt judet il veti muta cu datorii cu tot.
Daca cesionez in totalitate partile sociale (prin publicare la Monitorul Oficial), Registrul Comertului solicita si certificat fiscal?
De exemplu, la o alta societate, am cooptat actionari, in prima etapa si ulterior am cedat partile mele sociale, ramanand noii actionari - in aceasta situatie nu s-a solicitat certificate fiscal, dar in cazul de mai sus nu stiu cu se procedeaza si va rog sa ma ajutati. Multumesc.