avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna seara, în cazul unui divorț, având în vedere ca bunurile făcute în prealabil sunt în străinătate, ași dori sa știu cum se împart , dețin o locuința cumpărata înainte de căsătorie, pe numele meu, aceasta din urma va revenii și soțului după divorț ?
Pe numele soțului este automobilul dar cumpărat împreuna în timpul căsniciei cum se va împărți ?
Si care este perioada cea mai rapida de divorț?
Mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: madalina444 , utilizator 21:33, 12 August 2013
la partaj se ia in considerare, daca transfera de pe cardul amandurora pe un card pe numele lui?
Puteti sa-i retrageti dvs si nu sa asteptati sa o faca el.
Va multumesc pentru ajutor si pentru timpul acordat. In caz de alte nelamuriri mai pot posta pe acest topic?
Sigur, tot aici postati. Numai daca il gasiti inchis, deschideti subiect nou.
Va multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Domiciliu comun - resedinta comuna tantzat tantzat Cum se face partajul daca sotii au resedinta comuna (nu domiciliu) in strainatate? (vezi toată discuția)
Legi legate de divort Vanessa_Bello Vanessa_Bello Buna seara.As avea cateva intrebari in caz de divort: -Pot divorta la Notar in absenta sotului? (Adica sa depun actele daca el este in strainatate?)Sau ... (vezi toată discuția)
Neintelegeri partaj ContSters138888 ContSters138888 Buna ziua. M-am hotarat sa divortez.Ne-am inteles pe o suma pentru lucrurile mele cumparate dinainte de casatorie pe care i le-am lasat(lucrez de 2 luni in ... (vezi toată discuția)