Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna seara, în cazul unui divorț, având în vedere ca bunurile făcute în prealabil sunt în străinătate, ași dori sa știu cum se împart , dețin o locuința cumpărata înainte de căsătorie, pe numele meu, aceasta din urma va revenii și soțului după divorț ?
Pe numele soțului este automobilul dar cumpărat împreuna în timpul căsniciei cum se va împărți ?
Si care este perioada cea mai rapida de divorț?
Mulțumesc anticipat.
la partaj se ia in considerare, daca transfera de pe cardul amandurora pe un card pe numele lui?
Puteti sa-i retrageti dvs si nu sa asteptati sa o faca el.
Va multumesc pentru ajutor si pentru timpul acordat. In caz de alte nelamuriri mai pot posta pe acest topic?
Sigur, tot aici postati. Numai daca il gasiti inchis, deschideti subiect nou.
Va multumesc mult