Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avem liber si vineri pe 16 august?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avem liber si vineri pe 16 august?

Buna dimineata.
Maine pe 15 august avem liber de la guvern.
As dorii sa stiu daca avem zi libera si pe 16 august. Multumesc.
Zvonuri...zvonuri. Cica pe 16 au liber numai cei din Aparae...
Si unele Primarii au dat liber la salariatii in ziua de 16 august.
Este oficilal: pe 16 august bugetarii au liber.:yeah:
Exista un comunicat de presa, in acest sens? Pe site-ul guvernului nu apare.

Guvernul a hotărât ca ziua de vineri să fie liberă, astfel că bugetarii vor avea o mini-vacanţă de Sfânta Maria, în perioada 15-18 august. 15 august este una dintre cele 12 sărbători legale ale angajaţilor români, iar guvernanţii au decis să mai acorde o zi liberă, care va fi recuperată ulterior.
[ link extern ]
Presa se misca mai greu...
OG urmeaza sa o publice in Monitor. Va fi cu recuperare saptamana viitoare sau cealalta.