avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Avem liber si vineri pe 16 august?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Avem liber si vineri pe 16 august?

Buna dimineata.
Maine pe 15 august avem liber de la guvern.
As dorii sa stiu daca avem zi libera si pe 16 august. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:14, 14 August 2013
Zvonuri...zvonuri. Cica pe 16 au liber numai cei din Aparae...
Si unele Primarii au dat liber la salariatii in ziua de 16 august.
Este oficilal: pe 16 august bugetarii au liber.:yeah:
Exista un comunicat de presa, in acest sens? Pe site-ul guvernului nu apare.

Guvernul a hotărât ca ziua de vineri să fie liberă, astfel că bugetarii vor avea o mini-vacanţă de Sfânta Maria, în perioada 15-18 august. 15 august este una dintre cele 12 sărbători legale ale angajaţilor români, iar guvernanţii au decis să mai acorde o zi liberă, care va fi recuperată ulterior.
[ link extern ]
Presa se misca mai greu...
OG urmeaza sa o publice in Monitor. Va fi cu recuperare saptamana viitoare sau cealalta.

Alte discuții în legătură

Zi lucratoare sambata gabrielaszabo gabrielaszabo Buna ziua , lucrez la o firma cu contract de munca de 8 ore cu program de luni pina vineri , dar ma aflu intr-o situatie care cel putin mie nu mi se ... (vezi toată discuția)
Desfasurator stagiu de cotizare pentru somaj angajati 4 h Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua, am 4 angajati pe care i-am concediat cf art.65(1) cu drept de somaj,unul dintre ei de ex este angajat din 01.07.2009 cu 4 h.Incetarea a fost facuta ... (vezi toată discuția)
Probleme pontaj -zilele de 24 si 31 decembrie cristina_mihaela cristina_mihaela Buna seara .Pentru personalul tesa in luna decembrie 2012(...deoarece la o unitate de 800 salariati li s-au emis comunicari de CO la multi, unii fiind deja in ... (vezi toată discuția)